כיצד להנגיש חללי רחצה?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כיצד להנגיש חללי רחצה?

החיים בסביבה מוכרת מטיבים עם כולנו ובפרט עם בני הגיל השלישי, הנוף הידוע, ההרגלים, שהשתרשו עם השנים, הרצון להמשיך ולהתערות במרקם החיים מאפשרים לשמור על כשירות מנטלית ומצב רוח טוב, ובכל זאת, עם הזמן, הגוף שלנו מתחיל לגלות סימני זקנה, אנחנו פחות חדים, מועדים לנפילות, ונדרשים להשגחה צמודה יותר. המקום בו מתרחשות רוב הנפילות הוא חלל הרחצה.
לפני שנשקול מעבר לבית הורים, כדאי להכיר פתרונות מעשיים, שיתאימו לסגנון החיים החדש, ויהפכו את חלל הרחצה למקום בטוח ונעים למחיה.

הפתרון הראשון: מניעת החלקה
החשש המרכזי של אדם, אשר קיים לגביו חשש להחלקה, שאם יקלע למצב זה, יתקשה להתרומם ולהזעיק עזרה. על מנת ליצור סביבת מגורים בטוחה לבני הגיל השלישי מומלץ למקם ידיות באזורים בהם קיימת סכנה למעידה, לפני ואחרי גרמי מדרגות, ביציאה ובכניסה מהשירותים, בכניסה וביציאה מחלל הרחצה, ובמקומות בהם אין נקודת אחיזה יציבה.
חשוב להתאים את זווית הידית ולמקם אותה בגובה נח.
ידיות קצרות ישמשו בעיקר למעבר ממצב קימה לישיבה ולהיפך וידיות ארוכות יתאימו למסדרונות, או כאשר קיימת בעיית נגישות לשימוש בידית קצרה.
במידה ומעוניינים להתקין ידית קבועה ולחסוך במקום, כדאי לבחור בידית המתקפלת מהקיר.

הפתרון השני: עצמאות בנוחיות
כסא הגבהה לאסלה עם ידיות, הוא אחד הפתרונות היותר מוצלחים לעצמאות בנוחיות, שמאפשר ישיבה וקימה נוחה ובטוחה. הכיסא, עשוי מפלסטיק איכותי, רחיץ, וישמש לשנים רבות. מתאים גם לתקופות שיקום.
ניתן להשיג את הכיסא בגרסה נטולת ידיות, ואף בגרסה, המאפשרת ניוד לחלל הרחצה.

הפתרון השלישי: כיסא לאמבטיה

כיסא לאמבטיה מתאים לשימוש כאשר מותקנת אגנית אמבט בחלל הרחצה, היא מאפשרת להמשיך להתקלח בישיבה, ומקנה ביטחון למשתמש. קיימים כסאות רחצה, שמתאימים אף למקלחונים קטנים וצרים, ומאפשרים בכך להינות מהבית נגיש, גם כשהמרחב קטן.
מעבר לכך, חשוב לא להעמיס על החלל, להישאר פונקציונאליים, ולהבטיח, שבסה"כ מדובר בעזר, ולא בלב החוויה.

לסיום,

 

 

כיום, אם המצב הבריאותי מצריך תמיכה סיעודית, ניתן לשקול פתרון אחר מלבד מעבר לבית אבות או בית הורים, שכן יותר מכל ישנה חשיבות להנגיש את סביבת המגורים לסגנון החיים החדש, שהכתיבה הזקנה. אנו מזמינים אתכם לסייר באתר, להתרשם ממגוון הידיות, כיסאות לאמבטיה ומושבים לאסלה שלנו, ולבחור את אלו, שיתאימו למרחב שלכם.  לביצוע הזמנות טלפוניות וקבלת פרטים נוספים, תוכלו ליצור עמנו קשר דרך מספר הטלפון: 054-6963056 ונשמח לעמוד לשירותכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן