שייח ציבורי ודאגה להגעת הגיל הרביעי

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כיום ידוע שהגיל הרביעי הוא גיל היציאה לפנסיה, אך מה קורה בשנים הבאות? הגיל הרביעי?

הגיל הרביעי הוא מגיל 85-120 כיום בגלל טכנולוגיה מתקדמת ברפואה, חדשנות ועתידנות מתמשכת, אנו שמים לב שתחולת החיים של המבוגרים גדלה, לגיל זה אין רצפה קבועה. ככל שעולה הגיל רמת התפקוד של הקשיש יורדת ועולות תופעות של תשישות, חולשה והזדקקות סיעודית צמודה דבר שמביא גם התפתחות בענף הסיעוד.

הגיל הרביעי אין אחידות מסויימת ישנם כאלה שמוגדרים "כעצמאיים", "סיעודיים" ",תשושים" ועוד. הכל לפי רמת העצמאות שלהם.  ניתן להדגיש שגם בגיל הרביעי אפשר לצאת לעבוד, גם אפשר להיעזר במיומנויות שנרכשו במהלך אורך החיים.

העלויות הכספיות כיום בשרידות בני האדם בגיל הרביעי הם עצומות! המדינה לא רוצה לממן מתקציבה, מוסר לחץ ומודעות. נקודת המוצא שיש לאדם בגיל הרביעי הם במקורות כספיים כגון פנסיה, רנטות מחו"ל, חסכונות, "משכנתאות הפוכות" ומקצבאות ביטוח לאומי.  כסף זה צריך לשמש את האדם בגיל הרביעי להוצאות רפואיות גדולות כגון: בתי אבות, בתי חולים סיעודיים, אשפוזים ועוד…

לסיכום:

מדינת ישראל לא נותנת משאבים ומקורות כספיים מיוחדות וגדולות בשביל אנשים בני הגיל הרביעי. עלויות שרידותם וקיומם עצומות. ההוצאות מגולגלות באמצעות המערכת הסוציאלית והמשפטית על כל רכושם, זכויותיהם ונכסיהם.

נושא זה אין לו מספיק כוח בשיח הציבורי הישראלי בכנסת וכנ"ל גם בתקשורת. מאמר זה בא לקדם את המודעות ואת הקריאה למדינה להעלאת המודעות כדי למנוע מצב שכל אדם יהיה נתון"רק לגורלו".

ישנם פיתוחים רבים שפותחו עבור הקשישים להקלת שיגרת החיים ולאפשר עצמאות ככל שניתן בגיל השלישי ובגיל הרביעי

לאתר הגיל השלישי www.thirdage.co.il

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן