פעילויות לגיל הזהב

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

גיל הזהב של היום הוא אחד השלבים היותר מהנים בחיים. בעידן שלנו אנשים חיים יותר ויותר בריאים מה שפותח עולם שלם של חיים חדשים עם היציאה לפנסיה והכניסה לעידן השלישי. הלחצים שמלווים את החיים מתחילים להתפוגג, מירוץ הקריירה נפסק, הילדים גדולים וכבר מזמן פרחו מן הקן וכל שנותר עכשיו הוא להתחיל להנות מהחיים.

בילוי ופנאי בגיל הזהב הוא עולם שלם של אפשרויות וההזדמנות המושלמת להתחיל לחיות ולהנות מהחיים. תוחלת החיים ואיתה גם איכות החיים עולות משמעותית וגיל הפנסיה נותר בשלב שבו אנשים עדיין בריאים, חזקים ומלאי חיות.

לשמירה על שגרת בילויים יש חשיבות לא רק ברמת ההנאה והפנאי אלא יש לה חשיבות חברתית גבוהה. עם היציאה לפנסיה, אצל אנשים רבים, קשרים חברתיים מתרופפים- בעיקר בגלל נסיבות החיים השונות. לחיים החברתיים שלנו יש השפעה רבה על מידת האושר, בריאות הנפש ואפילו על הבריאות הפיזית שלנו. בילויים ופנאי הם דרך מצויינת לבניית גרעין חברתי ויצירת קשרים חברתיים ואפילו רומנטיים, למי שמעוניין.

מסגרות ופעילויות לגיל הזהב

מי שמשתכן בבית אבות נהנה מאפשרויות אין סוף של בילויים, הפעלות ואפשרויות שונות לניצול שעות הפנאי בהנאה, אך ישנן גם מסגרות חיצוניות שונות שיוכלו להעניק ערך מוסף דומה.

בין הפעילויות השונות ישנו מבחר לא מבוטל של אפשרויות לבילוי ופנאי בגיל הזהב- בין היתר
משחקי חברה- משחקי קלפים, בינגו, משחקי שולחן והרשימה עוד ארוכה. משחקי חברה נעשים בקבוצות וזאת הזדמנות נהדרת להכיר חברים חדשים.
ריקודי עם- הפעלה שהיא גם מהנה וגם בריאה, גם לגוף וגם לנפש.
טיולים- טיולים בארץ או בחו"ל, טיולים מאורגנים וטיולי קבוצות הם דרך נפלאה לבילוי, פנאי, העשרה וגיבוש חברתי.
אירועי תרבות- הצגות, הופעות, תערוכות, מופעים ועוד ועוד.
פעילות לגיל הזהב  גופנית בקבוצה – התעמלות, יוגה, פילאטיס מכשירים ועוד רשימה ארוכה של פעילויות לגיל הזהב גופניות שיסיעו לשמור על חוסן גופני, חיזוק המערכת החיסונית ויהוו מסגרת נהדרת מבחינה חברתית.

למרות ההנאה והחשיבות שבבילוי זמן עם הילדים ובני המשפחה, גיל הזהב הוא הגיל שבו האדם יכול סוף סוף להתחיל לחיות למען עצמו בלי התחייבויות, גינונים או משימות שעליו לעמוד בהם. זה בדיוק הזמן להתחיל לחיות למען עצמינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן