פנאי בגיל השלישי: האם זה אפשרי ללמוד אנגלית בגיל מבוגר?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

חשבתם שבדורנו רוב המבוגרים עדיין מבלים את רוב שעות היום במקרמה ובברידג'? אז חשבתם. אומרים שאף פעם לא מאוחר ללמוד ועבור אנשים שכבר הגיעו לנחלה הבטוחה, השלווה ומלאת הנחת (או: תקופת הפנסיה), מבינים שהמשפט הזה נאמר בדיוק עליהם. זהו הזמן ללמוד דברים חדשים, לרכוש ידע, להתמכר לתחביבים ולעיסוקים נעימים ובין היתר, גם ללמוד ולשפר את ידיעת האנגלית.

למה ללמוד דווקא אנגלית?

מבין שפות רבות ומדוברות, האנגלית הייתה ועודנה המדוברת ביותר בעולם. השליטה בשפה האנגלית איננה נכונה רק למדינות מעבר לים, אלא גם לאוכלוסייה הישראלית, המשתמשת כחלק שגרתי ובלתי נפרד מהשפה המקומית באותיות, משפטים ומסרים באנגלית. הדבר עוזר מאוד כאשר הילדים או הנכדים מתגוררים במדינה אחרת ועולה הרצון לטוס אליהם, לבלות יחד ולטייל. בין היתר, מאפשרים לימודי אנגלית למבוגרים להרחיב אופקים, להתנסות ולתרגל, גם כאשר מצבם הרפואי איננו מאפשר פעילות פיזית מאומצת. 

קורס אנגלית בגיל הזהב

שפות נלמדות כיום בעשרות דרכים שונות. חלק מהלומדים יעשו זאת באמצעות אפליקציה או אתר מסוים, חלקם ינסו לעשות זאת לבד על ידי צריכת תכנים ומדריכים באותה השפה. אך עבור בני גיל הזהב, נדרש לימוד הטכנולוגיה, עוד הרבה לפני שישתמשו בה כדי ללמוד דברים נוספים. לפיכך, ניתן להשתתף בקורס לפי גילאים, בו אפשר לשוחח ולפגוש אנשים שונים, להפרות את הלמידה ולהפוך אותה לנעימה, תומכת ומהנה יותר. לימודי אנגלית למבוגרים דרך הקורס, מספק חיזוק אישי וחברתי מוצלח ומאפשר ללומדים להשתמש בידע שרכשו לאחר מכן לכל מטרה. 

איך מתמודדים עם רכישת שפה בגיל מאוחר?

ידוע שככל שהגיל עולה, כך קשה יותר לרכוש כישורי שפה חדשים. המבוגרים לא רק עשויים למצוא את לימוד השפה החדשה כעניין מאתגר, אלא שאפילו הסלנג המקומי שהם אינם מורגלים אליו, גורם להם לא פעם להרים גבה. איך במצב זה אפשרי בכלל ללמוד אנגלית מאפס? 

ובכן, למידת שפה איננה מתחילה ונגמרת בסביבת הלימוד עצמה. ככל שהלימוד נותר בפני עצמו ולאחר מכן מתפנה הלומד לעיסוקים אחרים, הידע נשאר ברמת הלימוד ואיננו מתפתח. לכן במסגרת לימודי האנגלית, מומלץ להתחיל להשתמש בשפה מהרגע הראשון – לשוחח באנגלית, לקרוא ספרים, לראות סרטים וסדרות ללא תרגום, להירשם כמנויים לעיתון באנגלית וכמובן לתרגל גם את הכתיבה. ידיעת השפה חושפת תרבות חדשה, מנהגים ותחומים שאפשר להתעניין בהם, מה שהופך די מהר לתחום עשיר ומלא תכנים ועניין עבור מבוגרים המחפשים עניין חדש ומקורות השראה. 

העולם כבר לא שייך רק לצעירים 

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, תוחלת החיים עולה וגם אופי התקופה מביא לשינויים בקרב דורות וגילאים, כבר לא ניתן לומר שהעולם שייך לצעירים בלבד. אם גם אתם מעוניינים לדעת אנגלית ולפרוץ את מחסום השפה, תוכלו לעשות זאת גם בגילאים מאוחרים ולהיחשף לעולם עשיר, מאתגר, מלמד ומעניין. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן