כיצד לשמור על שיגרה בריאה בגיל השלישי?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

הגיל השלישי מאפשר לרבים "להוריד את ההילוך" ולהתמסר לחיים רגועים, רווי חוויות, טיולים וחיי חברה.
רבים ממתינים לתקופת "הפנסיה" כדי להגשים חלומות ישנים, לפתוח נגריה בחצר האחורית, לשבת לתה במרפסת עם הנכדים, להירשם למועדון הברידג' או הגולף וליהנות מהליכה ליד הים, פעולות אלו תורמות לאיכות חיים בריאה! איך לעשות זאת נכון?  טיפים והמלצות.

לצאת אל האוויר הפתוח 

שהייה באוויר הפתוח משפרת את מצב הרוח, ותורמת לתחושת מעורבות במרקם החיים. לפעמים ישיבה במרפסת שמש עם צמחייה חיה בשעות הבוקר המוקדמות או מעט לפני השקיעה ייסעו רבות גם לספיגה של ויטמין D, שתורם רבות לחיזוק העצמות וגם לתחושה של מעורבות קהילתית- חברתית (אפילו כצופים)

לשמור על תנועתיות

הגוף הוא אורגניזם חי, שמתפקד באופן מיטבי, כאשר הוא נמצא בתנועה.
רבים מבני הגיל השלישי עלולים לשקוע בתחושת דכדכוך עקב פגיעה ביכולת המוטורית ועקב בידוד חברתי. שמירה על תנועתיות במרחב הקהילתי תסייע בשמירה על חילוף חומרים תקין ושמירת קשרים עם העוברים והשבים.
לעיתים אפילו צעידה קלה של דקות בודדות עושה הבדל גדול ומסייעת בהמרצת חיחוף החומרים בגוף לרבות מחזור הדם והחמצן.
כדאי מאוד להיעזר במקל הליכה איכותי, שיוכל לתמוך בכם ולהוות משענת בעת קושי.

להתלבש היטב

היציאה מבגדי השינה בבוקר מאותתת מסר חשוב מאוד למח, ותורמת לרצון לצאת מהמרחב הבטוח, שהוא הבית אל עבר סביבת החוץ. אך בטרם יוצאים חשוב לוודא, שאתם נועלים נעליים אורטופדיות ונוחות וגרביים תרמיות, שישמרו עליכם מקור החורף. נשים, שיסגלו לשגרת חייהם שימוש בחזיה הנתפתחת מקדימה, יהנו אף יותר מתמיכה טובה לחזה ללא מאמץ על הגב והשכמות וללא מאמץ בלבישה.
חשוב להקפיד לבחור בבדים חמימים אך קלים, שיתרמו לתחושת רווחה.

להשתלב בקבוצה חברתית

אנשים בודדים נוטים למות מהר יותר, זו עובדה עצובה אך נכונה. דווקא בגיל השלישי, כשיש כל כך הרבה זמן פנוי, זה הזמן לסגל סדר יום, הכולל מפגש עם הסביבה. אם יש בכם יכולת- צאו להתנדב, השתלבו בתכניות רב גילאיות, התערו במרחב בו ישנה תנועה ערה, צרו קשר עם חברים ומשפחה, ואל תתנו למגובלות תנועתית כזאת או אחרת להשאיר אתכם "מאחור", כי יום יש מגוון של עזרים תומכים, ששומרים על מידת העצמאות, שכבר הורגלתם אליה, ותורמים לניידות שלכם- היעזרו בהם!

לסיכומו של עניין,

הזמן עובר, ורבים מתבגרים, אך תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם, למעשה, בני הגיל השלישי של ימנו מצליחים להינות מהשילוש הקדוש: זמן פנוי, ממון וכח פיזי.
לעיתים, כשהגוף מתעייף או נמצאים בתקופת שיקום, נדרשים לעזרים, שיקלו על התנועה ויספקו רמה גבוהה של בטיחות. אחד מהאביזרים הללו הוא מקל הליכה עוזר לקום, אביזר פרקטי, קל משקל, נייד, שמאפשר לרבים לנוע בבטחה בשעות היום ובשעות הלילה, וזאת בזכות פנס חזק במיוחד, ושתי דרגות "טיפוס", שמאפשרות תמיכה טובה יותר ותנופה בטוחה.
המוצר מהווה בשורה לאלו המעוניינים לשמר את העצמאות הגבוהה למרות פגעי הגיל, וליהנות מניידות בטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן