איך לבחור חופשה מוצלחת לבני הגיל השלישי?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

יום שטוף שמש וטיול רגלי בין עתיקות ואתרים היסטוריים או אולי טרק מאתגר בהרים, בין אם חופשה היא פרק זמן רגוע או פרק זמן מאתגר, יש מספר התאמות שצריך להתחשב בהן, כאשר מדובר במטיילים בני גיל הזהב. איך לבחור חופשה מוצלחת לבני הגיל השלישי, המלצות וטיפים מעשיים.

הטיפ הראשון: העדיפו יעד קרוב

טיסה היא אירוע מאתגר עבור בני הגיל השלישי. השהיה במרחב צפוף וקטן, העבר זרימה תקינה של אוויר נקי, המזון שאינו מותאם לצרכי התזונה, לחץ האוויר והסביבה אינם מטיבים עם הבריאות. בחירה של יעדים, שאליהם ניתן להגיע בטיסה של עד חמש שעות ( כמו למשל: פורטוגל, ספרד, אנגליה, סקוטלנד, הולנד, מרכז אירופה ומזרח אירופה) תקל את השהייה הארוכה במטוס. במקרים מסוימים ניתן לבחור את מקומות הישיבה במטוס. אם ניתן בקשו את המושבים בסמיכות לפתחי יציאת החירום. השטח המוקצה למושבים אלו כפול, ומאפשר מתיחה של הרגליים ותנועה. צרו קשר עם חברת התעופה, ובקשו מנה המתאימה לתכנית התזונה שלכם.

הטיפ השני: העדיפו טיסה סדירה על פני טיסת שכר
במקרים רבים ניתן לחסוך מאות ואף אלפי שקלים כאשר בוחרים בטיסת שכר לעומת טיסה סדירה. אך חיסכון זה כרוך בסיכון. טיסות שכר רבות (בעיקר בעונות מעבר ובעונות עמוסות) נוטות להתעכב לעיתים אף בחצי יממה. מצב זה מצריך זמן המתנה ארוך יותר בשדות התעופה, שם ברוב המקרים התנאים מוגבלים. לכן חסכו את עוגמת הנפש, והעדיפו טיסות סדירות בלבד.

הטיפ השלישי: בחרו מסלול המציע גם סידורי העברות

עניינים תפעוליים והתנהלות בשפה זרה עלולה להקשות רבות על הטיול. כיום ניתן לרכוש כרטיסי טיסה בשילוב לינה והסדרי הסעות מבית הנתיבות עד המלון ובחזרה. במקרים מסוימים, ישנן חברות אשר יציעו לכם טיולים מאורגנים בהדרכה אישית ובעלות נלווית. רבים מוצאים בסידור זה פתרון איכותי ומספק לצרכי הטיול. במקרים בהם בחרתם לרכוש בנפרד את כרטיס הטיסה ממקום הלינה תוכלו להזמין מבעוד מועד סידורי הסעות של חברות פרטיות ולהבטיח, שברגע הנחיתה תחכה לכם ההסעה המתאימה.

הטיפ הרביעי: בחרו מקום לינה מרכזי עם אפשרויות התאמה במלון

הגעתם ליעד? נפלא! עכשיו זה הזמן לצאת ולחקור את המקום. קרבה למקומות מרכזיים כמו גנים, מוזיאונים, בתי קפה, מסעדות, מרכזי בילוי וקניות מקלה מאוד על הטיול. העדיפו מלון אשר ממוקדם בקרבת מקום ובמרחק הליכה ממוקדי העניין המרכזיים באזור שבחרתם. בחנו עוד בעת ההזמנה האם במלון קיימת התאמה לבני גיל הזהב. התאמה זו תבוא לידי ביטוי על ידי שילוב של אביזרי עזר להבטחת הבטיחות של המשתמשים. הימצאות של מעקה בטיחות למיטה מתכווננת, פסים נגד החלקה , ידית נצמדת לחלל הרחצה במקרים מסוימים, שאין התאמה ובכל זאת רוצים להבטיח את הבטיחות בעת השהייה בחדר תוכלו לשאת אתכם במזוודה מספר אביזרים, שייסעו לכם להמשיך לתפקד בעצמאות. אביזר עזר לקימה בדומה לסולם חבלים יבטיח מעבר ממצב שכיבה למצב ישיבה באופן עצמאי וכן מדבקות פסי החלקה, ידית נצמדת ואף כרית מושב מסתובבת  יבטיחו שתוכלו לנוע באופן חופשי וללא מאמץ. במקרה ואין בנמצא מעקב בטיחות למיטה מתכווננת, בקשו מבית המלון להצמיד את המיטה לקיר החדר.

לסיכום, אולי דווקא עכשיו כאשר הילדים בגרו והנכדים השתלבו שוב במוסדות החינוך זה הזמן לנפוש ולטייל. העדפה של יעד קרוב, טיסה סדירה ובטוחה, רכישת סידורי העברות בין בתי הנתיבות למקום הלינה ובחירה של מקום לינה קרוב למרכזי בילוי ומותאם לצרכי הבטיחות של בני הגיל השלישי יבטיחו לכם חופשה מוצלחת ומותאמת לצרכים הנוכחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן