כיצד לעצב חדר שינה, המותאם לגיל השלישי?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כיצד לעצב חדר שינה, המותאם לגיל השלישי?

חדר השינה מספק רגעים רבים של נחת במרוצת היום, הוא מהווה חייץ בין העולם החיצוני למרחב הפנים, ומספק אי של שקט במרקם החיים העירוני. בגיל השלישי, כאשר סכנת ההחלקה והנפילה נהפכות לממשיות, נדרש להתאים לחדר אמצעים, שיטיבו עם הנוחות של המשתמש ויגבירו את הבטיחות. אילו פריטים יהפכו את חווית השהות בחדר השינה לנוחה, מסוגננת ובטוחה?

משענות וכריות לגב

פעמים רבות, הבוקר מתחיל דווקא במיטה, זה הזמן לקרוא את עיתון הבוקר, לצפות בתכנית אקטואליה, או אפילו לסעוד ארוחת בוקר בריאה.
הוספה של משענות וכריות ארגונומיות ונוחות תעניק תמיכה מירבית לאזור הרגיש ביותר בגוף האדם, עמוד השגרה.
הכריות והמשענות מספקות שליטה מתכווננת וזוויתית, ומצליחות להתאים לכל תנוחה וזווית ישיבה.
היתרון המרכזי הנוסף שלהם בא לידי ביטוי בניידות הגבוהה, אין צורך לקבע אותן, וניתן להעביר אותן בין חדרי הבית ולבצע בהן שימוש נוסף גם על גבי ספות וכורסאות. ישנן כריות גליל, כריות, המטיבות עם פצעי לחץ, כריות הפרדת ברכיים, שמעניקות תמיכה מעולה לשכיבה על הצד, כריות מושב מסתובבות, שמקלות על היציאה והכניסה למיטה/ מושב ומשענות גב מתכוננות.

מעקה למיטה

שליש משעות היממה עוברות בשינה על המיטה. בגיל השלישי פרק הזמן הזה מתארך גם לתקופות שיקום ולזמן שהות במיטה בעת הערות.
מעקה למיטה מתכווננת, הוא פתרון איכותי ויפה, שמבטיח שהות בטוחה במיטה. ניתן להאריכו ולקצרו בהתאם לצורך, ניתן להסית אותו כלפי מטה, כאשר אינו נמצא בשימוש, ההתקנה שלו פשוטה, ואינה מצריכה כלים, והוא מתאים גם למיטות בית חולים מתכווננות.
העיצוב המרהיב שלו מטשטש את התחושה "הקלינית" הוא מצויד בכיסים בהם ניתן לאכלס כל ציוד שמנעים את השהיה הנוחה- חטיפים, שתיה, שלט לטלווזיה, ספר, עיתון, מסרגות וחוטי צמר ועוד.
מעקה למיטה מתכווננת נייד, ויתאים גם כאשר מעוניינים ללון מחוץ לבית בבטחה.

מוצר משלים עבור מעקה למיטה מתכווננת, שתומך בעת ההתרוממות ממצב שכיבה למצב ישיבה הינו סולם חבלים נייד,  הסולם מאפשר למשוך את הגוף כלפי מעלה באופן עצמאי וללא מאמץ, הסולם נייד ויתחבר לכל מיטה.

תאורה
לתאורה מרכיב משמעותי ליצירת נוחות ומידה רבה של בטיחות. בחדר השינה חשוב להציב תאורה נגישה, תאורת פסי לד בארון עצמו, תאורת קיר לצד המיטה, שתקל על הקריאה ועל הפעילות השקטה, ותאורה עלית, המציפה את החלל באור בימים חשוכים או בשעות ההתארגנות.
המלצה חשובה מאוד: אם בחרתם להוסיף גוף תאורה עומד, הציבו אותו מאחורי ספה/ כורסה ולא בצידה, ונסו לבחור בגוף תאורה כבד ויציב ככל הניתן.
אם ניתן להמיר גוף תאורה זה לגוף קיר- הרי שזה עדיף.

גוונים

הסוגייה האחרונה, שעוסקת בעיצוב חדרי שינה לגיל השלישי עוסקת דווקא בגוון או במילים אחרות, בטון של החדר.
כידוע, לצבעים השפעה מיידית על מצב והלך הרוח האנושי. חדרים בוהקים ולבנים מדי עלולים להביא לתחושה של ניכור וזרות וחדרים "מחממים" ו"עוטפים" עשויים לתרום לתחושה של בית. וזוהי תחושה נהדרת, שתורמת לאיכות החיים. לכן בחרו בגוונים נעימים, שמרככים את החלל, תוכלו ליצור הפרדה של גוון באמצעות פס קרניז, או באמצעות צביעה אומנותית, רעיונות לכך ניתן למצוא למכביר במרשתת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן