חדר שינה מושלם עם מעקה למיטה? כל הטיפים לפניכם.

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מי מאתנו לא חולם על חדר שינה מושלם בו נוכל להתרווח משגרת היום יום, להרגיש ממש כמו "בבית מלון" וליהנות מאווירה טובה ואינטימית? אבל כאשר מדובר על שילוב של אביזרים להגברת הנוחות והבטיחות המשימה הופכת למורכבת יותר. אספנו עבורכם סדרה של טיפים, שתסייע לכם לצלוח את המשימה ולעצב חדר שינה מושלם עם מעקה למיטה.

הטיפ הראשון- שמירה על מרווח הזהב

את העיקרון הבסיסי לומדים בבתי הספר לאדריכלות ויישום נכון שלו יאפשר לדור בחדר קטן בעל מרווח המרגיש כמו במוזיאון. מרווח הזהב הוא למעשה יחס- אחד לשלוש כלומר על כל שליש חלל מאוחסן שני שליש נשארים ריקים.  העיקרון מאפשר לעשות סדר בכמות פריטי האבזור, אביזרי הבטיחות והריהוט המאכלס את החלל. שמירה על מרווח של שמונים ס"מ בין פריט ריהוט אחד למשהו ובין אביזרי הקישוט ייצור אווירה מרווחת ונעימה יותר.
טיפ מעשי: זה הזמן לברור ולבחור רק את הפריטים היפים, הטובים והנחוצים ביותר, שינעימו את האווירה בחלל.

הטיפ השני- הצמדות למניפת צבעים

מניפת צבעים מאוזנת שומרת על חלל אסתטי ומלא חן. כאשר מעצבי פנים בוחרים מניפת צבעים לחלל הם נעזרים בשלושה גווני בסיס : לבן, אפור, שחור, חום או בז', וממשיכים אותם עם שלושה גוונים נוספים: כחול, ירוק, אדום וכדומה. כל אלו ישתלבו בין אביזרי האבזור והפרזול במרחב. ישנם פריטים, המכתיבים לנו את הצבע כמו ידיות בטיחות, מעקה למיטה, פסים נגד החלקה וכדומה. פריטים אלו יגיעו בדרך כלל בגווני הבסיס, ניתן לטשטש אותם באמצעות גוון "חמים" יותר או להעצים אותם בגוון מנוגד. בחירת הגוון תהה בהתאם לאווירה, שרוצים לקבל.
טיפ מעשי: בחרתם מניפת צבעים, שלא תואמת את הריהוט במרחב? זה הזמן לצבוע ולהעניק מראה חדש לקיים.

הטיפ השלישי- מיקום הריהוט והאביזרים במרחב  

עולם העיצוב מתייחס לשהייה במרחב כחוויה הוליסטית, מטיבי הלכת לעולם לא יציבו מיטה מול דלת, שכן זאת "פורצת" את הפרטיות ופוגעת בחוויה האינטימית. כך גם הדבר לגבי הצבת מיטה עם הגב לחלון, וכן הצבת מראה גדולה מול מיטה. דווקא שמירה על עקרונות פשוטים תסייע לשדרג לחלוטין את חווית השהייה בחלל. מיטה, אשר נמצאת לצד חלון מזרחי תשפוך את אור זריחת הבוקר על הברכיים, וזוהי חוויה מרנינה לכל הדעות, כאשר מדובר על חלון צפוני, עדיף להציב את המיטה עם הגב אליו. כאשר מדובר על חלון בכיוון מערב או דרום אפשר להציב את המיטה לצדו. אותו הדבר לגבי הנוחות. לצד מיטה נציב מעקה, אשר ייסע לקימה ומעבר למצב שכיבה. לצד המעקה מומלץ להשאיר מרחב לתנועה, להניח שטיח, שיספק מדרך רך, להשאיר שמונים ס"מ פנויים לכורסת קריאה ומנורת רצפה.

לסיכומו של עניין, גם חדרים, אשר מאכלסים אביזרי בטיחות עשויים ליהנות מרמה נאותה של ארגון ואסתטיקה. שמירה על מרווח הזהב, היצמדות למניפת צבעים הרמונית, אשר לוקחת בחשבון גם את אביזרי הבטיחות והופכת אותם לחלק מהחלל וכן מיקום נכון של פריטי הריהוט יבטיחו שתוכלו ליהנות ממרחב נעים ומחבק, שכיף לשהות ולשוב אליו מדי יום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן