למה צריך ביטוח סיעודי?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מצב סיעודי דורש טיפול רפואי, פיזיולוגי ומנטאלי מסביב לשעון, ולכן חשוב שתהיה פוליסת ביטוח שתאפשר לממן אותו. כמו כן, באמצעות ביטוח מן הסוג הזה אפשר לסייע לכל מי שמצב רפואי מורכב

המטרה העיקרית של ביטוח סיעודי היא להעניק שקט נפשי, תחושת ביטחון ועוגן שמאפשר להתמודד עם מצבים בריאותיים מורכבים. בנוסף, הכיסוי שיש למבוטחים בביטוח מן הסוג הזה מחושב לפי הגיל במועד ההצטרפות הראשוני ולפי מקום השהייה של המבוטח בתקופה שבה משלמים לו את התגמול החודשי. בפועל, ההבדל העיקרי הוא בין תגמולי ביטוח חודשי למבוטח ששוהה בבית או למבוטח השוהה במוסד מוכר.

 

היתרונות של ביטוח סיעודי

פוליסת ביטוח סיעודי מרכזת שורה ארוכה של יתרונות תחת קורת גג אחת. ראשית, היא מגנה מפני הוצאות כספיות שנלוות אל סוגים שונים של מצב סיעודי ולכן תקפה עבור קשישים בטווח רחב של גילאים. בגלל שרכישת עזרים לקשישים עולה כסף, יש צורך בפוליסת ביטוח שתאפשר לממן אותם.

שנית, תביעת ביטוח סיעודי יכולה לעזור להשיג מימון על רקע הצורך בטיפול רפואי, פיזיולוגי ומנטאלי. בגלל שמצב סיעודי כזה או אחר למעשה מנטרל את העצמאות של הקשיש, חשוב להפעיל פוליסת ביטוח סיעודי כדי לקבל כמה שיותר עזרה.

 

איך פוליסת ביטוח סיעודי משפיעה על שאר המשפחה?

החדשות הטובות הן שניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע גם במקרה של דחיית תביעות סיעוד וכך למצות את הזכויות השמורות למבוטח. במקרים של קשישים במצב סיעודי, המשמעות של תביעות סיעוד היא השפעה ועזרה לכל בני המשפחה.

פוליסת ביטוח סיעודי מאפשרת להשיג מימון להעסקת עובד סיעודי, טיפול רפואי ועוד. כאשר יש חברת ביטוח אשר לוקחת על עצמה את המימון של ההוצאות הללו, כל שאר בני המשפחה של אדם מבוגר במצב סיעודי מרגישים הקלה ויכולים לשמור על השגרה ועל מקום העבודה שלהם.

 

איך בוחרים ביטוח סיעודי?

ביטוח סיעודי כדאי לקנות כמה שיותר מוקדם על מנת לחסוך בהוצאות וכדי להגדיל את סכומי הצבירה. כיום אפשר להשוות בין סוגים שונים של פוליסות כאלה ולהתייעץ עם נציגי קופות החולים, חברות הביטוח ועוד.

הדבר החשוב הוא לוודא שאין כפילות בין פוליסת ביטוח סיעודי לבין פוליסות של ביטוח בריאות. כמו כן, יש להביא בחשבון את הזכויות השמורות בחוק הביטוח הלאומי עבור מבוטחים מבוגרים במצב רפואי סיעודי.

 

ביטוח סיעודי – שקט לכל המשפחה

הדרך הנכונה להסתכל על ביטוח סיעודי היא בתור כלי שמעניק שקט נפשי ותחושה של ביטחון לכל בני המשפחה. במילים אחרות, לא מדובר רק על ביטוח שמסייע למי שבפועל נמצא במצב סיעודי.

כמובן שהעזרה הכספית רשומה על שם המבוטח, אבל המשמעות היא שניתן להיעזר בה כדי לממן את הטיפול עצמו ובשביל לשפר את איכות החיים הכללית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן