גורב גרביים

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עבור האדם הקשיש, גריבת גרביים היא תהליך מייגע, ארוך ומסורבל שעשוי להיות בעל רמת קושי גבוהה יותר אפילו מזו של עובד כפיים בגיל צעיר: ההתכופפות והרכינה לכיוון הרגל, יישור הגרב והרמתה נשמעים תהליכים פשוטים ובסיסיים אבל עבור אדם קשיש, עם מערכות גוף מוחלשות זו נחשבת משימה מורכבת מאד. מה עושים? דואגים לו לעזרה בגריבת הגרביים. ניתן לפנות לשני מקורות סיוע: המקור האנושי, עובד סיעודי בבית או בבית האבות. לחילופין, ניתן לצייד אותו בגורב גרביים מכני אותו הוא יוכל לתפעל לגמרי לבד וללא מאמץ.

תרומת גורב הגרביים לאדם הקשיש

כל אדם קשיש שקיבל לידיו גורב גרביים והסדיר הדרכה עבור המוצר פשוט לא הבין איך הוא הסתדר עד כה בלי תשתית זו. תהליך לבישת הגרב הופך להיות קל ופשוט, ממש כמו בגילים הצעירים. באמצעות סדרה פשוטה של מהלכים יכול האדם הקשיש לגרוב גרב על רגלו בקלות, ממש כמו לבישת חולצה או מכנס. איך זה קורה? בפרק שלפניכם תוכלו ללמוד כיצד ללבוש גרב באמצעות גורב גרביים.

גריבת גרב באמצעות גורב גרביים

המכשיר מצויד בזוג ידיות אורך וגליל מרכזי בצורה של גרב. את הגרב יש לכרוך סביב הגליל כשהיא עוטפת אותו. את הבד של הגרב יש להוריד עד למטה כשכל הגליל עטוף והגרב מתוחה עד הסוף, עם הקצה שצלה למעלה, כשהוא סוגר את העיגול של מעלה-הגליל. יש לבדוק שהעיגול שיוצרת הגרב למעלה הנו מתוח. זה סימן שהגרב הגיעה עד הסוף ומוכנה ללבוש. על מנת להצליח ללבוש את הגרב יש להוריד כלפי מטה את העיגול, כלומר ליצור קיעור בגורב הגרביים. יש למשוך קלות כלפי מעלה חלקים מרכזיים בגרב ליצירת קמטוטים קלים מעוגלים. לאחר שכל זה נעשה יש לקחת את גורב הגרביים ולשים אותו באלכסון על הרצפה כשהידיים של הקשיש אוחזות בזוג הידיות. על הקשיש להכניס את רגלו לתוך החלק הקעור העליון שנוצר על ידי הגרב ולמשוך את הידיות הצדיות. הגרב תעלה למעלה. כעת ניתן לשחרר את הידיות. התוצאה: גורב הגרביים יצא החוצה והגרב כבר נמצאת על רגלו של הקשיש.

ריטואל לבוש הגרביים הופך קל ופשוט גם לקשישים

באמצעות גורב גרביים, כולם, החל מצעירים המתקשים ללבוש גרביים (חולי פרקינסון וחולי דיסטוניה פוקלית כמשל) ועד קשישים המתקשים בתנועת אצבעותיהם וידיהם כמכלול, יכולים לגרוב גרביים בקלות רבה. גורב גרביים הופך את המשימה לקלה ופשוטה, שכן הגרב לא מושמת על הרגל אלא על הכלי עצמו תחילה. השחלת הרגל אליו קלה ופשוטה, לא תלויה במידת הרגל של האדם-הגורב, אלא בעלת עובי אוניברסלי המתאים גם לרגליים דקות וגם לעבות כאחת.

הגורב מתאים במיוחד לקשישים שהיו זקוקים עד כה לעזרה במלבוש

קשישים הזקוקים לעובד סיעודי או מטפל שיספק להם מלבוש מדי בוקר או ערב פשוט יכולים להחזיר לעצמם את עצמאותם באמצעות גורב גרביים. השימוש קל, פשוט ונגיש, ומאפשר הצבת גרביים על הרגליים ללא קושי. הקשיש עליו אתם אחראיים סובל מקושי בגריבת גרביים? ציידו אותו בגורב גרביים ייחודי זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן