שלושת כללי הזהב למערכת לבוש נוחה ואיכותית בגיל השלישי

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

שלושת כללי הזהב למערכת לבוש נוחה ואיכותית בגיל השלישי

עבור רבים, זקנה מסמלת קמילה, סוף, וקושי אמיתי לחיות חיים עצמאיים ובריאים. אך ישנם כאלו, שעדיין חווים עצמאות ניכרת ביחס לחבריהם לגיל ומעוניינים להביא את האיכות הזאת אל מרקם החיים. אספנו שלושה כללי זהב למערכת לבוש נוחה ואיכותית בגיל השלישי, שתבטיח עצמאות מרבית ושקט נפשי.

הכלל הראשון- לעטוף את הגוף

עור הגוף בגיל השלישי דומה במאפייניו לעורו של תינוק, הוא דק, רגיש וחשיפה לא מבוקרת לשמש עלולה לפגום בו באופן ניכר.
הכלל הראשון במערכת הלבוש לגיל השלישי הוא- לעטוף את הגוף, גם בחורף וגם בקיץ, לא לוותר על מקדם הגנה איכותי, ללבוש בגדים, המכסים את הגפיים, בעדיפות לבדים טבעיים ונושמים כמו כותנה ופשתן ובגוונים, טבעיים, בהירים ורכים. כל אלו יבטיחו, שהשמש תהווה שותפה ליום ולא הפרעה.

הכלל השני: להעדיף את הבדים הטבעיים

כלל הזהב השני הוא המשך ישיר של כלל הזהב הראשון, ונועד להעמיק אותו.
הבגדים הטבעיים מבטיחים את אוורור הגוף המכוסה, הם נעימים למגע עם העור, וברובם יבטיחו, שלא יחווה תחלואות כמו (אדמומיות, פצעים, גירויים לא נוחים וגרד)
העדיפו חזיות, תחתונים וגרביים מבדי כותנה רכה, עם תפרים מדוייקים, שמאפשרים התאמה מירבית למבנה הגוף, והופכים לחלק ממנו. כיום ניתן להשיג פריטים נוחים מאוד, הקלים לרכיסה וללבישה, באמצעות עזרים נלווים כמו מקל לגריבת גרביים, חזיה הנרכסת מקדימה ונעליים ללא קשירה.

הכלל השלישי: נוחות מתחילה מהבסיס

נוחות מתחילה מהבסיס והבסיס מתחיל ברגליים, שנושאות את משקל הגוף ושותפות ליציבה נכונה ולתנועה.
בבחירת נעליים אין להתפשר, עליהן להיות נוחות, גמישות, קלות לניקוי, ניתנות להתאמה אישית בהתאם למצב תחלואת הרגל (בעיקר שקיימות תקופות בהם נדרש להיעזר בחשיבות אלסטיות ותרמיות)
הנעליים צריכות להיות קלות לנעילה, ללא שכרוכים, וכמובן אורטופודיות.

כאשר מתפשרים על נוחות נגרמת אי נוחות רבה, ולכן חשוב לוודא, שהנעליים כוללות גם מדרש מובנה ומדרך רך, שמעניק תמיכה טובה ותורם לחיוניות הרגל.
עקב קטן מאוד ובטיחותי בתוספת יתרום רבות ליציבה, ויקל על העומס, המופעל על עמוד השדרה.

 

לסיכום,

הגיל השלישי מזמן אתגרים רבים, ביניהם הצורך בהתאמת מערכת הלבוש למגבלות הגוף ולמצב הבריאותי.
כיום בזכות פריטים רבים בינהם חזיות, שנרכסות מקדימה, עזרים לגריבת גרביים וכן נעליים לרגליים נפוחות ניתן לנוע בבטחה גם כאשר הרגל עטופה בתחבושות ונדרשת לנוחות מירבית.
חזיות, הנרכסות מקדימה יבטיחו שימוש קל ונח, מוט לגריבת גרביים, יסייע לשמור על עצמאות גם בפעולה, הדורשת יכולת תנועתית גבוהה ואילו נעליים לרגליים נפוחות יבטיחו התאמה מירבית להיקף הרגל, מצבה הבריאותי המשתנה (ניתן לכוונן את הרצועות, אם הרגל חובה נפיחות או עטופה בתחבושות ובתקופות, שאין צורך בכך) יעניקו תמיכה מיטבית באמצעות מדרס וסוליות מונעות החלקה וישמרו כחדשות לאורך שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן