מה צריך לדעת בשיפוץ בית מותאם לגיל השלישי?

שתף ב...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מה צריך לדעת בשיפוץ בית מותאם לגיל השלישי

כשאנשים מבוגרים צריכים לשפץ או לעבור לדירה חדשה מומלץ לקחת בחשבון נגישות בתוך ומחוץ לדירה לחשיבה עתידית.

הרבה אנשים לא לוקחים בחשבון ירידה בתפקוד שמצריך בהליכון או כסא גלגלים או עזרה של מטפלת שחיה בבית. ניתן לשפץ בית ולשמור על אסתטיקה ועיצוב תוך חשיבות של התאמת הבית לצרכי המבוגר.

כניסה חצונית– אם זה בית משותף החוק מחייב בנייה של נגישות ברמפות, מאחזי יד, דלתות רחבות, תיבות דואר בגובה מתאים, מעלית הבניין חייבת להיות מותאמת בגובה וברוחב לכסא גלגלים. במידה ויש מקלט, בריכה או מועדון ציבורי מחוייב גם כן על פי החוק.

פתחי הדלתות– פתח הדלת חייב להיות לפחות 80 ס"מ ומעלה, ללא מדרגות בכניסה. ישנם יתרונות לדלת עם מנעולים חשמליים עם שלט או בעזרת אפליקציה דרך הנייד. ישנם דלתות עם פתיחה אוטומטית בעזרת חיישן וישנם גם דלתות הזזה.

מדרגות– מומלץ שבתוך הבית לא יהיו מדרגות ואם צריך אז לדעת שיש מעלונים אנוכיים או מעליות בתוך הבית.

חדר שינה–  צריך שהחדר יהיה מרווח כאשר יש לקחת בחשבון 2 מיטות נפרדות שיהיה מקום ביניהם  לכיסא גלגלים ונגישות לכניסה והיציאה מהמיטה, מומלץ שהשירותים יהיו צמודים לחדר השינה.

חדר רחצה– הדלת חייבת להיות 80 ס"מ ומעלה. הדלת חייבת להיות דלת הזזה או דלת פתיחה החוצה. מומלץ מקלחת ולא אמבטיה וגודל המקלחת לפחות 1.20 מ' לחשוב על אפשרות של כסא גלגלים או כסא רחצה  ומטפל שעוזר במקלחת. ישנם מאחזי יד ומעקות בטיחות שצריכים להתקין על הקירות.

גובה הברז והמתקן לסבון צריכים להיות באותו גובה  לאדם שיושב בכסא. ניתן גם להחליף ריצוף או להוסיף מדבקות מונעות החלקה שקופות על הריצוף.

גובה הכיור צריך להיות מותקן כאשר חלקו העליון צריך להיות 75 ס"מ וגובה תחתון 65 ס"מ כדי שיוכלו להכניס כסא גלגלים מתחת שיהיה קל לשימוש.

ידיות הברז מומלץ להשתמש בידית מנוף ולא פרח או ברז מופעל ע"י חיישן.

מטבח– גובה השיש והמשטחים במטבח צריכים להיות נמוכים, גישה נוחה ויעילה למגירות וארונות מטבח.

בית משוכלל– הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת היום לשלוט בבית דרך אפליקציה או מחשב כך אפשר לשלוט על המזגן, תריסים, נעלת הדלת- מתאים מאוד לקשישים!

אז חשוב לציין לפני מה צריך לדעת בשיפוץ בית מותאם לגיל השלישי שניתן לקבל סיוע כספי בשיפוץ הבית לצורך נגישות ממשרד הבינוי והשיכון.

ניתן לראות עזרים להתאמת נגישות ובטיחות ופתרונות לצרכים באתר הגיל השלישי www.thirdage.co.il

ניתן גם לקבל ייעוץ 054-6963056

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן